Czym są klimatyzatory postojowe?

Klimatyzatory postojowe Pyrzyce

Zachodniopomorskie

Bardzo często rozumiemy jak kierowcy, pozostając na parkingu uruchamiają silniki, żeby włączyć jednocześnie klimatyzator. Sposób obecny istnieje szkodliwy także ze względów wydajnych oraz właśnie ekologicznych. Wyjściem są klimatyzatory postojowe.

Klimatyzatory postojowe Stargard

O ile używanie standardowej klimatyzacji podczas podróży jest naturalnym zachowaniem, od którego trudno uciec, to wykorzystywanie spośród niej w trakcie postoju nie istnieje już wskazane. Marnujemy paliwo i stosujemy silnik. Klimatyzator postojowy obniża koszty operacyjne. Dla właścicieli flot i operatorów pojazdów ciężarowych równie istotne istnieje wówczas, że zmienia on bezpieczeństwo działalności oraz daje, że kierowca oraz ładunek dotrą na pomieszczenie w sumy.

czesci allegro allegro
klimatyzator postojowy allegro

Sam klimatyzator postojowy działa całkowicie niezależnie od istniejącego układu klimatyzacji będącego podczas jazdy. Na zbycie możemy wystąpić dwa rodzaje klimatyzacji, sprężarkowy oraz wodny. Ten doskonały działa nieco na analogicznej zasadzie jak klimatyzacja standardowa. Jego zajęciem jest ograniczenie temperatury oraz zmniejszenie wilgotności powietrza w kabinie.

 

zobacz również porównywarka AGD

Podstawowe elementy systemu klimatyzacyjnego sprężarka, skraplacz, parownik i wentylatory są włożone w samej obudowie montowanej z listy na dachu kabiny pojazdu lub na tylnej ścianie. Oczywiście otwory odprowadzające powietrze skierowane są do pomieszczenia pojazdu. Aby całość poprawnie funkcjonowała, zwraca się tutaj sprężarki z tłokiem obrotowym. Ta zasilana jest napędem elektrycznym dodatkowo w razie potrzebie chłodzona wodą kondensacyjną. Urzędzie istnieje ponadto zaopatrzone w plan, który chroni nas przed rozładowaniem akumulatorów. Kiedy stopień naładowania akumulatorów osiągnie stan krytyczny, klimatyzacja jest automatycznie wyłączana. Sama klimatyzacja może tworzyć automatycznie czy potrafimy nią sterować za pośrednictwem panelu.

Klimatyzatory postojowe Gościno

Z kolei postojowy klimatyzator wodny jest rozwiązaniem wielu modniejszym i mało nowocześniejszym. Zamiast czynnika roboczego, w porządek została wprowadzona woda. Stanowi ona odpowiednio schładzana, i wielką wartością tego standardu klimatyzatorów istnieje wówczas, iż nie zmieniają wilgotności powietrza we tle pojazdu, a jedynie obniżają trwającą w nim temperaturę.

W klimatyzatorze tego gatunku występuje proces schładzania powietrza podczas odparowania wody. Dmuchawa umieszczona w panelu dachowym przetłacza powietrze z zewnątrz pojazdu przez parownik, w jakim ciepło z powietrza jest zastosowane do odparowania wody. Sam zbiornik jest tu położony na zewnętrznej, tylnej ścianie kabiny.

Skuteczność tego klimatyzatora jest wysoce ważna, ponieważ prawdopodobnie on obniżyć temperaturę powietrza trwającą we tle pojazdu nawet o sto procent w sądu do temperatury na zewnątrz. A ze powodu na zabieg zmiany wilgotności powietrza, najefektywniej urządzenie działa w starym klimacie. Też jak w sukcesie sprężarkowego klimatyzatora, także tutaj możemy włączyć urządzenie niejako automatycznie z użyciem pilota lub prowadzić nim manualnie za pośrednictwem panelu. Ostatecznie olbrzymią cechą jest niski pobór prądu konieczny do ważnego funkcjonowania.

Źródło artykułu klimatyzatory postojowe

 

Klimatyzatory postojowe Gościno

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments