Last Minute

Last Minute Ińsko

Zachodniopomorskie

LAST MINUTE to niepowtarzalna z prac swego i znacznie cenionego w nowym etapie reżysera Patryka Vegi.

Last Minute Świdwin

Film swoją premierę brał w roku 2013 po czym już zdobył zdanie nie tylko fanów produkcji Vegi.

klik i ogladaj film

Główne pozycje w filmie zagrali:
– Wojciech Mecwaldowski, zabierający się w kwestię owdowiałego ojca samotnie wychowującego dwoje dzieci,
– Klaudia Halejcio, która wcieliła się w kwestię Dominiki – córki Tomasza,
– Olaf Marchwicki piszący w skórze Bartusia – syna Tomasza,
– Aldona Jankowska jako matka Tomasza,
– Anna Szarek, która wcieliła się w kwestię Natalii Wis, będącej mocną miłością Tomasza również z czasów licealnych,
– Bartłomiej Świderski zabierający się w perspektywę narzeczonego Natalii Wis,
– Jarosław Boberek w LAST MINUTE jest głosem prowadzącego radiową audycję,
– Otar Saralidze zabierający się w perspektywę niejakiego Ahmeda, syna właściciela hotelu.

Za muzykę w całkowitej produkcji winny był Mirosław Kuba Brożek (jaki w filmie umieścił wiele modnych oraz prostych ówcześnie utworów), natomiast montaż przylegał do Tomasza Ostrowskiego.

Tytuł filmu, jak można się bardzo szybko domyślić nawiązuje do popularnych ofert biur podróży ”last minute”, bawiących się z wielu lat niezmiennie ogromną popularnością.

Last Minute Świdwin

Właściwa fabuła filmu zaczyna się w chwili wygrania przez Tomka, dość niespodziewanie wyprawy do Egiptu. Natomiast na taką wyprawę nie pewno się przecież udać sam. Towarzyszyć jest mu jego matka – kobieta niezwykle silna także z zasadami – w kryzysie nie bez przyczyny przez wiele lat funkcjonowała jako policjantka. Na wyprawę z Tomaszem udają się i tak jego dzieci – Dominika i Bartuś, sprytny i spragniony przygód kilkulatek. Choć początkowo wydawać aby się mogło, że nic nie zakłóci ich bajowego urlopie w ostatnim Egipcie, to zawsze obecnie na wyjeździe bohaterowie są spore problemy – na lotnisku zostają zgubione ich bagaże, co znacznie psuję bohaterom nastrój, którzy ciągle nie są świadomi tego, że to zaledwie początek nieprzyjemnych niespodzianek, które nastąpią na domowej wakacyjnej drodze. Wycieczka nie komunikuje się dobrze – nie dość, że Tomek z rodziną nie otrzymują odpowiedniego pokoju to też kuchnia nie każe im spożywania. Uzupełnieniem tych wycieczkowych porażek jest spotkanie Tomasza z Natalią Wis, jego wyjątkową licealną miłością. Niestety osoba nie jest taż, ponieważ na dowolnym etapie towarzyszy jej ideał mężczyzny, który jak się prezentuje jest jej narzeczonym.

Last Minute Świdwin

Dokładnie tych porażek Tomasz nie chce pozostawić bez echa, stąd te powtarza się usilnie skontaktować z organizatorem wycieczki, który jak się bardzo mocno okazuje ogłosił swoje bankructwo. Utrudniony istnieje i kontakt z konsulatem, więc Tomasz zaś jego rodzina muszą sobie w aktualnym sezonie jakoś radzić, przez co niestety zasobność ich portfeli maleje w niewyobrażalnym tempie. Na szczęście po chwilowym kryzysie rodzina postanawia sobie jakoś poradzić – w efekcie muszą powrócić prędzej czy później do końca, jednakże w poszczególnym okresie ze powodu na finansowe błędy jest zatem ciężkie. Dlatego pomysłowa i ratująca się rodzina postanawia zarobić na powrotne bilety do świecie.

Zdjęcia do realizacji Patryk Vega zaś jego ekipa działali w tureckim hotelu Utopia World (hotel dostaje się w Kargicak, miejscowości położonej nieopodal popularnej wśród turystów miejscowości Alanyi). W sprawach bez aktorów, których w filmie LAST MINUTE istnieje trochę zobaczyć można plażę hotelu Iberotel Club Fanara & Residence w Szarm el-Szejk.

Last Minute Świdwin

Film Vegi LAST MINUTE zebrał mnóstwo pozytywnych recenzji, choć pewnie nie zabrakło głosów nieco krytykujących całą produkcję. Często spotkać się można było z osobami, iż film został zmontowany nieco niedbale i pospiesznie, z pominięciem pewnych elementów. Tak prawie cały firm robiony był źle, zgodnie z tytułem LAST MINUTE.

Co dobre, mimo czasem nieco rozbieżnych opinii, w roku 2012 zwiastun filmu LAST MINUTE był najchętniej odwiedzanym zwiastunem w sieci – ilość jego odsłon znacznie przekroczyła milion, oraz wiele osób czekało z niecierpliwością na czas, w jakim będą mogli nauczyć się z całością filmu.

Last Minute Świdwin

Źródło artykułu Last Minute

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments