poczta kurier

Poczta kurier Głowno zamów online

Łódzkie

Z powodu wzrastającego rytmu życia i zwyżkującej popularności zakupów online, coraz częściej korzystamy z usług firm przewozowych. Obecne na rynku oferty zachęcają nas małymi cenami i szybkimi terminami dowozu. Wysyłanie przesyłek z Poczta kurier Tuszyn zamów online może być naprawdę łatwe i naprawdę może ulepszyć nam życie. Co powinniśmy wiedzieć o wysyłaniu przesyłek kurierem? Jakie mogą być korzyści z takiego rozwiązania? A także jakie niedopatrzenia popełniamy przy wysyłaniu przesyłek?

Poczta kurier Tuszyn zamów online

Małogabarytowe przesyłki

zamów kuriera

Najchętniej nadawane przesyłki, to takie o niewielkich wymiarach. Chociaż przetransportowanie ich własnoręcznie na pocztę być może nie jest, aż tak trudne, jednak możliwość odebrania ich z naszego mieszkania przez pracownika firmy kurierskiej dużo ułatwia. Oszczędzamy przy tym czas i swoje nerwy, bo stanie w kolejkach do okienka nigdy nie jest przyjemne. Nadanie niewielkiej paczki to tylko kilka elementów, najpierw należy złożyć zamówienie na kuriera, spakować przesyłkę zgodnie z wymaganiami i poczekać aż Poczta kurier Tuszyn zamów online pojawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto może wziąć naszą paczkę już w tym samym dniu, jeżeli złożyliśmy zamówienie rano, lub dnia kolejnego. Może mieć to znaczenie zwłaszcza gdy zależy nam na doręczeniu paczki do celu na czas. Najczęściej termin doręczenia przesyłki to 24 godziny w następnym dniu pracującym.

Wysyłka w dużych ilościach

Gdy jesteśmy małym przedsiębiorcą i nadajemy dużo przesyłek każdego miesiąca możemy skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to ograniczyć ilość papierów. Ponadto mamy wtedy opcję otrzymania faktury zbiorczej na koniec okresu rozliczeniowego.

Przy nadawaniu tylu przesyłek z pewnością zauważymy też plusy z odbierania ich przezpracownika firmy kurierskiej bezpośrednio z naszego miejsca zamieszkania. Zaniesienie ich za każdym razem do placówki pocztowej zajęło by wiele czasu i wymagało od nas wysiłku, zwłaszcza gdypaczki sporo ważą. Ponadto cena paczek hurtowych jest niższa aniżeli opłata za każdą z przesyłek z osobna. Jeśli musimy wysyłać duże ilości przesyłek powinniśmy skorzystać z możliwości paczek hurtowych.

Przewóz palet

A co w sytuacji, kiedy produkt który potrzebujemy wysłać zajmuje bardzo dużo miejsca oraz sporo waży? Ekonomicznym rozwiązaniem będzie przetransportowanie go na palecie. Firma kurierska miasto proponuje nam przewóz ładunku do 500 kg. Przesłanie palety nie różni się zbytnio od przesłania zwykłej przesyłki. Tak samo musimy złożyć zamówienie, zapakować paczkę i umożliwić kurierowi odbiór. Z racji na rozmiary pakunku powinniśmy zapewnić podjazd dla samochodu ciężarowego do spotu przechowywania ładunku.

Warto pamiętać, że licząc rozmiary pakunku oraz masę powinniśmy doliczyć paletę. Standardowa euro-paleta waży w przybliżeniu 25 kg i liczy w przybliżeniu 15 cm wysokości. Ponadto zrobione z drewna palety mogą zwiększyć swoją masę pod działaniem wilgotności, dlatego lepiej nie przybliżać się do granicznej wagi pakunku. Dobierając paletę na której prześlemy produkty, sprawdźmy czy jest ona w nieuszkodzonym stanie. Zepsuta paleta nie będzie stwarzać właściwego zabezpieczenia i produkty na niej mogą ucierpieć. Gdy okaże się, że paleta nie była odpowiednia w momencie wydania pakunku, możemy mieć kłopoty z uzyskaniem zwrotu za zniszczenia.

Generalne zasady wysyłania przesyłek

Każda firma kurierska miasto ma własne wewnętrzne wymagania odnośnie rozmiarów, zabezpieczenia przesyłek i kontaktu z kurierem. W związku z tym należy przeanalizować je przed zrobieniem zamówienia. Najistotniejszą rzeczą przy pakowaniu przesyłki jest właściwe jej zabezpieczenie. Będzie to zależne od zawartości przesyłki i jej rozmiarów. W przypadku palet najczęściej wystarczy owinięcie jej folią lub umocowanie towaru specjalnymi pasami. Małe przesyłki z wrażliwą zawartością będą wymagały wypełnienia, które będzie niwelowało pojawiające się drgania. Oczywiście Poczta kurier Tuszyn zamów online stara się by wszystkie paczki były traktowane z troską, jednak należy pamiętać, że w czasie transportu nasza przesyłka może się przechylać lub zostać przygnieciona przez inne przesyłki.

Kolejną rzeczą o której wiele klientów zapomina jest posiadanie listu przewozowego. Poczta kurier Tuszyn zamów online odbierając przesyłkę potrzebuje też ten dokument dostać i jeśli nie przygotowaliśmy go zawczasu, będziemy musieli to zrobić gdy kurier już oczekuje. W związku z tym przedłużamy czas odebrania paczki i w skali całego dnia, może zdarzyć się, że kurier nie da rady do kogoś dotrzeć. W związku z tym warto pomyśleć nie tylko o nas samych, ale również o innych chcących skorzystać z oferty Poczta kurier Tuszyn zamów online .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Daj ocenę