Czego nie wolno robić w ciąży?

Szkoła rodzenia Ińsko zadzwoń 70 827 70 02

Zachodniopomorskie

Dla niektórych kobiet widoczne stanowi toż, co dokładnie, a czego nie podczas ciąży. Na przykład picie alkoholu lub palenie papierosów jest definitywnie zabronione. Ale co z funkcją zmianową? Albo sprzątaniem z zastosowaniem detergentów? Ten materiał powstał po to, aby te wątpliwości rozwiać. Zachęcamy do lektury!

Szkoła rodzenia Lipiany zadzwoń 70 827 70 02

Używki w ciąży

Picie alkoholu w chce jest zabronione. Nie doprowadza się nawet przysłowiowej “lampki wina”. Istnieje oczywiście, bowiem nie jest pewna dawka alkoholu, którą może wziąć ciężarna – u każdej kobiety wpłynie on inaczej na rozwój dziecka. Dopuszczanie “lampki wina” było modne w latach 80. Od drugiej pory, przeprowadzono wiele badań i udowodniono, że każda dawkę alkoholu może niekorzystnie wpłynąć na dziecko.

prezenty na chrzest
prezenty na chrzest

Tylko wybrane z powikłań to: niewydolność łożyska, zgon wewnątrzmaciczny, braki w środku nerwowym dziecka itp. Jedyny dopuszczalny napój tego typu to piwo bezalkoholowe 0,0%. Palić w ciąży jeszcze nie wolno. Możemy czasem usłyszeć, że rzucenie palenia z dnia na dobę jest krzywdzące dla dziecka. Osoby traktujące tego typu sprawy nie posiadają aktualnej wiedzy – palenie powinno się rzucić od razu, ponieważ zwiększa ryzyko wad wrodzonych, poronienia, a i jest elementem śmierci łóżeczkowej noworodka.
Praca w ciąży

Oczywiście pozycja w chce jest dozwolona, ale obłożona pewnym restrykcjami. Podstawowa reguluje ilość pracy kobiety ciężarnej – nie chyba ona funkcjonować więcej niż osiem godzin z poziomu. Ponadto co 50 min przysługuje jej przerwa 10 min. Łącznie, kobieta ciężarna pracuje więc 6h i 40 min. Wprowadzenie tego typu przerw wpływa między innymi na zmniejszenie obciążeń układu mięśniowo-szkieletowego. Tak wyglądają regulacje dotyczące pracy biurowej/w pozycji siedzącej. A co z kobietami, jakie muszą leżeć w praktyce? Według ustawodawcy nie mogą one iść dłużej niż 3 godziny w czasie doby. Ciężarne nie powinny też nosić tyle, co drugie pracownice – razem z zasadami mogą podnosić ¼ limitu przewidzianego dla innych kobiet. Jakiej więc pracy kobiety ciężarne nie mogą wykonywać? Przede każdym zmianowej. Razem z założeniem kobieta ciężarna nie może wykonywać w nocy, ponieważ chociażby w pierwszych tygodniach ciąży obejmuje ona zgubny nacisk na dziecko.

zobacz również Pożyczka CreditStar

Spożywanie w ciąży

W okresie ciąży można wykonywać czynności swoje i korzystać ogólnodostępnych preparatów do czyszczenia (tak w granicach umyśle i razem z informacjami lekarza). Więcej krzywdy niż czasy może zrobić dom pełen kurzu. Poradzić sobie spośród nim można za pomocą odkurzacza wyposażonego w podobni worek syntetyczny i filtr HEPA. Tego typu zestaw pomoże zatrzymać kurz również nowe alergeny w urządzenia, dzięki czemu odkurzanie będzie dostępne i sprawne. To klasyczne rozwiązanie dla lalek w ciąży, lecz także alergików. Najdoskonalszej klasy worki do odkurzacza i filtry HEPA znajdziesz na karcie swiat workow.
Artykuł stworzony przez firmę Świat Worków specjalizującą się w sprzedaży worków do odkurzaczy.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments