glazura

Tania glazura Koronowo

Poradnik Klienta

Typy glazury wprowadzanej na okładziny ścian oraz podłóg

Jest wiele sposobów płytek, które kłócą się z siebie, zarówno pod względem specyfikacji, kiedy również stanu. Glazura w mieszkaniu zdobi oraz tworzy klimat projektu.

Tania glazura Żnin

 

Najważniejsze rodzaje glazury:
– Majolica – płytki o bardzo porowatej fakturze, której podstawa koncentruje się z czerwonej gliny. Jego zewnętrzna powierzchnia pokryta jest nieprzezroczystą glazurą, na jaką mocowany jest kolorowy obraz. Majolica jest dwukrotnie wypalana, a jej procent absorpcji wody wynosi 15-25%. Ma zaokrąglone rozmiary oraz ocenia się wysokimi wskaźnikami wytrzymałości. Tania glazura Żnin

 

glazura allegro
glazura

Najczęściej wykorzystywany do dekoracji ścian wewnętrznych w miejscach o małej wilgotności.
– Fajans – znany też jako biała ceramika, ponieważ materiał zawiera białą glinę. Lico pokryte jest tematem szklistym stopionym w ciągu wypalania. Pod względem technologii wykorzystywanych w sztuk, a ponadto podstawowych materiałów, fajans jest kiedy porcelana. Fajans to płytka produkowana przez podwójne wypalanie, ma 10-20% absorpcji wody. Wprowadzany w krótkich pomieszczeniach, do okładzin dowolnych powierzchni. Tania glazura Żnin

zobacz też glazura do Łazienki

– Cottoforte – rodzaj tłoczonej płytki, która również nadaje się do podwójnego wypalania, jest pokryta nieprzezroczystą glazurą po oficjalnej stronie. Ta łatwa jest zwiększone właściwości wytrzymałościowe, ponieważ buduje się na kilku rodzajach gliny. Wartość absorpcji wody-7-15%. Położone na podłogach w budynków spełniają swoje pozycje znakomicie przez wiele lat, służąc mieszkańcom. Tania glazura Żnin

– Cotto – płytki nieszkliwione zrobione z czerwonej gliny. Podczas produkcji robi się jedno wypalanie. Na powierzchni cotto specjalne szczotki tworzą twarde guzki. Używane często do dekoracji na podłogach psychicznych i fasadach. Wartość absorpcji wody-3-15%.
– Monocoture – tłoczone szkliwione płytki, jakie potrafią być wykonane także z czerwonej, kiedy również białej gliny. Pierwszy jest 0 do 20% absorpcji wody, drugi z 0 do 10%. Wypalany raz, odporny na mróz, dlatego powszechnie wykorzystywany do przygotowywania na ziemiach zewnętrznych. Istnieje zarówno stosowany do okładzin ścian psychicznych i podłóg.

– Klinkier – odmiana płytki jednokrotnego wypalania, jaka korzysta wielokolorową zagęszczoną podstawę. Oficjalna strona pewno być także szkliwiona, kiedy również nieszkliwiona. Główne cechy: 0-6% absorpcji wody, duża grubość, niska porowatość, wysoka odporność mechaniczna, wytrzymałość na chemikalia. Prawdopodobnie być kierowany w okładzinach podłóg zewnętrznych oraz wewnętrznych, elewacji, a dodatkowo do boków basenu.
Uwaga! Do łazienki na podłodze należy wybrać płytkę absorpcji wody nie więcej niż 3%!

– Czerwony Gres – tak wymienia się gres porcelanowy na bazie czerwonej gliny. Istnieje toż tłoczona, nieszkliwiona płytka ceramiczna, która ukończy przez samo wypalanie. Ma 0-4% absorpcji wody. Jest do tworzenia podłóg zewnętrznych oraz wewnętrznych.

– Gres porcellanato – gres na bazie lekkiej gliny kilku odmian. Ma z 0 do 0,5% absorpcji wody. Przydatna w projektach z zewnętrznymi oraz prywatnymi podłogami, parapetami, blatami i fasadami.

Płytki ceramiczne to przedmiot o moc zaletach. Dzięki niej jakieś wnętrze może cieszyć się świeżością i czymś przez długi godzina. Jest możliwy, ekologiczny, jest długą żywotność, doskonale zdobi wnętrze, nie wymaga szczególnej uwagi. Tania glazura Żnin

zobacz również Typy glazury stosowanej na okładziny ścian i podłóg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments