Wakacje na kredyt

Wakacje na kredyt

Gospodarka i finanse Poradnik Klienta

Co zrobić, gdy nasz kraj wpada w fazę małej ilości słońca, niewielkiej temperatury, obfitego deszczu, dmuchającego zimnego wiatru i kilku innych temu podobnych przymiotów pogodowych?
Pierwsze, co ciśnie się na usta to odlecieć do ciepłych krajów, gdzie słońca zimą nie brakuje, deszczu nie ma, bądź jego objawy są znikome, a uśmiech rdzennych mieszkańców rozgrzewa serca i ładuje baterie.

Wakacje na kredyt

Natura zna takie przypadki. Na przykład bociany – gdy wyczują zbliżającą się słotę pakują manatki, czy co tam nazbierały przez wiosnę i lato, rozpościerają skrzydła i w ruszają w drogę. Z ludźmi jest nieco inaczej, nie mamy skrzydeł. Mamy za to samoloty. Mamy czartery. Mamy też biura podróży, walizki, lotniska, samoopalacze, klapki, ręczniki. Mamy też schody, które zaczynają się, gdy trzeba za to wszystko zapłacić.

Z pomocą przychodzą banki oferując kredyty gotówkowe w najrozmaitszych formach. Opatrzone nieraz przemiłą twarzą, rozkoszną wiewiórką, czy innym skutecznym chwytem, który zwróci naszą uwagę i skłoni choćby do zastanowienia się nad ofertą. Niektóre banki oferują nawet kredyty stricte wakacyjne, choć te występują najczęściej w sezonie. Główną zaletą takiego rozwiązania jest szybka gotówka na nasze ukochane super last minute. Główną wadą zaś fakt, że należy te pieniądze niebawem oddać, z odsetkami.

Wakacje od kredytu
Decydując się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego warto wiedzieć, że oferta banków jest bardzo zróżnicowana. Nierzadko można trafić na promocję, która będzie dopasowana do naszych potrzeb czy to w postaci dogodnego terminu rozpoczęcia spłaty zobowiązania, na przykład 3 miesiące od momentu wzięcia kredytu, bądź możliwej karencji w spłacie raty kapitałowej. Karencja to zawieszenie spłaty kapitału, płacimy wówczas tylko odsetki. Pośród promocji można jeszcze natrafić na kusząco niskie oprocentowanie, długi okres kredytowania, czy niewielką prowizję, bądź nawet jej brak.

Często wybór oferty warunkuje fakt posiadania konta w danym banku. Jeżeli jesteśmy już związani z bankiem, a w obecnych czasach ten związek konsumowany jest zazwyczaj przez Internet, oferta kredytowa jest na wyciągnięcie palca – klikamy w interesujący nas produkt, który został specjalnie dla nas przygotowany i za klika minut mamy na koncie niezbędne środki. Pozostaje tylko wybrać wygodne klapki i podążyć za bocianami.

Artykuł powstał dzięki portalowi Kasa na święta

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments