ziemia na sprzedaż

Ziemia w Czarne sprzedam

Pomorskie

Inwestowanie w okolicę zatrzymuje się w własnym świecie jeszcze niezwykle ciekawe, chociaż jednocześnie warto jest uznawać na pomocy to, że zasoby gruntów zatem nie jest worek bez dna. Istnieją w Polsce gminy, jakie w nowych dekadach gruntami gospodarowały oszczędnie rozkładając zatem na stany. Niektóre biedniejsze, z problemami budżetowymi, szybko pozbywały się nieruchomości nie wyglądając na to, jakie dochody będą chowały w perspektywie. A przecież ziemia jest jeszcze dużo przydatna, chociażby w współczesnych pozornie mniej idealnych miejscach.

Ziemia w Sztum sprzedam

 

Jak toż się zmieniało

Do połowy lat dziewięćdziesiątych ogromnej większości ludzi miast posiadanie ziemi na dziury było wyłącznie pustym hasłem. Potem jeszcze niezwykle popularne było się hasło „agroturystyka” i ilość mieszczuchów postanowiło spróbować tej branży turystyki. Pokazało się po latach, że dla stron spośród nich rolę agroturystyczna była się jedynym źródłem (czasem) niemałych dochodów.

Warto jednak wrócić do 1990 roku, jak to rozwiązano pegeery. Ówczesna AWRSP (Agencja Nieruchomości Rolnej Skarbu Państwa) zaczęła wyprzedawać lub umieszczać w dzierżawę ogromne areały ziemi popegeerowskiej.

Wtedy specjalnie na ostatnim skorzystała tak nazywana (była szybko) „nomenklatura” i postać z tychże twarzy do dziś posiada wielohektarowe gospodarstwa gromadząc się w znaczącej mierze na hodowli bydła. Bycie takich areałów pokazało się niezwykle opłacalne wraz z wejściem Polski do Grupy Europejskiej z czym oczywiście mieszają się do tej chwili niemałe dopłaty do ziemi rolnej.

Małe, kilkuhektarowe gospodarstwa, zaczęły padać – ich właściciele zaczęli po prostu odchodzić. Natomiast ogromnym wzięciem otworzyły się cieszyć działki nad jeziorami, wbrew tego, że należą do najdroższych. Działa to przede każdym Ważnych Jezior Mazurskich zaś ich najbliższych okolic.

Zaś w mieście

Na momencie ostatnich tysiącleci zdynamizował się mocno trend budowania domów na terenach podmiejskich. Otoczenia miast otworzyły się stawać ogromnymi noclegowniami dla pań siedzących w prawdziwych aglomeracjach. Ponadto zaczęto wypierać z centrów zakłady przemysłowe. Dlatego powodzeniem otworzyły się cieszyć wolne działki w dziedzinach ekonomicznych, co się i wiąże z ulgami podatkowymi.

W miastach takich miasteczek jak Warszawa pod wieżowce uzyskuje się każdy skrawek gruntu. To sprawia nierzadko kontrowersje, ale niejednokrotnie pozwala niwelować przypadkową, niską zabudowę handlową.

Zmienia swoje oblicze otoczenie mniejszych miast, zwłaszcza miejscowości turystycznych i uzdrowiskowych. W nowych dekadach niektóre spośród nich podwoiły swoją powierzchnię za sprawą nowych lokali jednorodzinnych.

zobacz również Jak Polacy zmieniali podejście do ziemi

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments